Fryzurkowy BLOG

opinie, porady, inspiracje i nie tylko...

Wejdź lub przewijaj w dół

Pierwsze strzyżenie dziecka Wyróżniony

Pierwsze strzyżenie

Mówi się że z pierwszym strzyżeniem włosków trzeba poczekać, aż dziecko skończy rok. Jedynym racjonalnym powodem, dla którego postrzyżyny miałyby się odbyć po pierwszych urodzinach, jest to, że większość dzieci wcześniej... po prostu nie ma włosów. Często jednak niemowlę lub roczniak ma bujną czuprynę, która przysłania świat. Wtedy należy ją przyciąć i nie żałować pierwszych loków - jeśli po obcięciu włosy już się nie kręcą, znaczy to tylko, że i tak w przyszłości miały być proste. Pierwsze włosy są delikatne i miękkie, bardziej podłużne w przekroju, więc łatwiej się kręcą niż te grubsze.


Latem włosy warto podciąć ze względu na wysokie temperatury, pocenie się głowy podczas upałów. Zimą - gdy zbyt długa grzywka przyciśnięta czapką opada na wysmarowaną kremem buzię, a potem wisi w nieatrakcyjnych strąkach. Podciąć końcówki wypada, gdy włosy zaczynają lecieć do oczu, plątać się, sprawiać problemy przy myciu i rozczesywaniu.
Choć wielu rodziców dziewczynek marzy, by ich córki mogły już nosić spinki, gumki, czesać się w kucyki i warkoczyki, dla małych dzieci taka fryzura może być utrapieniem. Gumki i spinki ciągną włosy, a na dodatek stanowią zagrożenie - maluch może taką ostrą spinkę połknąć czy włożyć sobie do ucha, nosa.


Bywa, że malec boi się, iż włosy mu nie odrosną, strzyżenie będzie bolało - pokaż mu na własnym kosmyku, że tak nie jest, daj do potrzymania ucięte włosy, pozwól dotknąć nożyczek, przypomnij, że co tydzień obcinacie paznokcie i to nie boli. Zapewnij, że włosy odrosną tak samo jak paznokcie. Możecie wcześniej pobawić się z dzieckiem we fryzjera np. na niby ostrzyc lalkę.
Jeśli nie masz odwagi ani umiejętności, by sama zająć się czupryną dziecka, wybierzcie się do Fryzurkowa tu twoja pociecha chętnie usiądzie na specjalnym fotelu fryzjerskim dla dzieci w kształcie samochodu lub motoru A po pierwszym strzyżeniu dziecko dostanie dyplom pierwszego strzyżenia z kosmykiem swoich włosów.
Zapraszamy!